Kytice v barvách podzimu – NÁVOD

Strakoníček

Mám ráda podzim ve všech jeho barvách a odstínech. Slunce zářící přes pestrobarevné listí, rudé šípky, které pyšně nastavují své hlavičky sluníčku, košíky plné oříšků, sladkých jablíček, voňavých hub… a v neposlední řadě dýně různých tvarů, barev a velikostí.

Kousek té barevné krásy si můžeme přenést domů na stůl, který je středem rodiny, a těšit se tak z podzimního tvoření všichni.

 

Vytvořila jsem kytici na stůl, na kterou můžete použit vše, co podzim nabízí. Listy, plody, vřes, šípky, větvičky, prostě podle toho, co se vám líbí.
Já jsem použila mexickou dýni, které jsem seřízla vršek a vydlabala. V květinářství jsem koupila zelenou hmotu pro aranžovaní živých květin Florex. Ten musíte nechat pořádně “nacucat” vodou, docela to trvá, buďte trpěliví, je třeba, aby se hmota opravdu dobře napila. Hmotu pak napěchujte do dýně a můžete začít aranžovat. Jako základ jsem použila kytici drobných gerber. Dále je třeba kytičku doplnit něčím zeleným. Dobře vypadá buksus. Díky němu kytice získá na objemu a zakryjí se mezery. Použít můžete i břečťan, vřes, túje… K dozdobení můžete použít šípky, hloh, šišky, makovičky, drobné kvítečky, bodláky, nebo ozdoby z jiných materiálů (dřevo, vlna). Možností je mnoho. Vytvořila jsem i mašličku, kterou jsem do dýně vpíchla. Nakonec jsem kytici pořádně zalila a použila lak ve spreji (na vlasy). Postříkané listy a šípky se pak krásně lesknou.

No a jelikož jsem sběratelka přírodnin , měla jsem u sebe kůru z břízy. Vystřihla jsem z ní srdíčko a vytvořila tak věnovací kartičku, protože kytice nakonec nezůstane doma. Půjde do světa, dělat krásu v jednom domečku, na jednom stole, duši mé blízké.